پرسش و پاسخ

_

پرسش و پاسخ

بخش دندانپزشکی

من امروز دندانم را عصب کشی کروم خیلی درد داشت با اینکه چند بار بی حسی زد ولی اصلا کامل بی حس نشدم خواستم بپرسم عصب کشی و پرشدن هم انقدر اذیت داره؟

خیر، ترمیم دندانی که عصب کشی شده درد نداره، البته به هنگام عصب کشی هم اگر بی حسی کامل باشد نباید درد احساس شود.

من هفته پیش دندان شماره شیش رو عصب کشی کردم بعد از دوروز متوجه شدم فک ام کج شده البته طی یک هفته کمی بهتره و اینکه صورتم سمتی که عصب کشی شده کمی باد کرده اما درد نداره و هنوز کمی بی حسه؟آیا این علائم طبیعیه؟

ورم کردن ممکنه پیش بیاد که دندانپزشکتون بهتون باید دارو بده ولی بی حسی علامت شایعی نیست.نیاز به معاینه و عکس رادیوگرافی داره.

آیا خوابیدن با دهان باز باعث آسیب رسیدن به دندان‌ها می‌شود؟

بدلیل خشک شدن محیط دهان در دراز مدت باعث پوسیدگی دندانها می شود.

من سی سالمه فک بالام کوچکتر از فک پایین. دندون بالا نامرتبه ولی دندانهای پایین کاملا ردیفه. ایا امکان ارتودنسی فک بالام وجود داره با توجه به سنم؟ و اینکه من شنیدم باید از باز کننده فک استفاده کنم؟

بله میشه فک بالا را ارتودنسی کنید. باز کننده فک یکی از دستگاه های ارتودنسی است که ممکنه برای شما استفاده شود.روشها و سیستمهای ارتودنسی مختلفی وجود دارد که با نظر دندانپزشکتان انجام می شود.

من چند ماه پیش دندانم رو عصب کشی و پر کردم یک ماه پیش هم رفتم روکش کنم دکتر گفت پوسیدگیش زیاده باید یه بار دیگه پر بشه و پرش کرد و بعدش روکش کردم ولی الان بعد از روکش خیلی اذیت هستم و درد دارم و دردش زده به پشت سرم و گوشم رفتم ازش عکس گرفتم گفت مشکلی نداره خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

باید عکس رادیوگرافی دندان بررسی بشه و دندان‌های کناری هم معاینه شوند. ویزیت حضوری باید انجام دهید.

من ۱۹ سالمه و تو ۱۵ سالگی ارتودنسی کردم دو تا دندون پیش کناری هر دو فک داخل بودن ولی الان دوباره برگشته و هر دو تا نیش بالا حدود ۲،۳ میلی متر دوباره به سمت داخل کشیده شدن البته کج نشدن.میخواستم بپرسم که باید دوباره ارتودنسی کنم یا میشه لمینت کرد؟؟و اینکه برای دندان های اسیای بزرگ که پر کردم، کشیدن و ایمپلنت گذاشتن خوبه یا نه؟؟؟

در مورد سوال اول میتونید هم ارتودنسی کنید و هم با لمینت قابل درمان میباشد. در مورد سوال دوم ایمپلنت دندانی جز درمانهای موفق میباشد اما به هیچ وجه خصوصیات خوب دندانها را ندارد و تا حد امکان دندانهایتان را حفظ کنید،ایمپلنتها یکسری معایب هم دارند که در تبلیغات هرگز به انها اشاره نمی شود.

۸سال پیش دندونم عصب کشی کردم. چندروزه که درد دارم. میخواستم ببینم باید چیکارکنم. میتونم برم پیش همون پزشکی که عصب کشی کردی؟ یعنی جوابگوی من هست یا نه.

درد در دندان های عصب کشی شده دلایل مختلفی داره مهمترین دلیل آن شکسته شدن دندان میباشد ودر موارد محدود عفونت کردن ریشه ها در این حالت در اکثر موارد دندان قابل درمان مجدد است. برای تشخیص علت آن حتما نیاز به رادیو گرافی می باشد. بهترین کاردر این حالت مراجعه به پزشک معالج خودتون است.

چند روزی متوجه تغییر رنگ در ابتدای دندان پیشین جلویی ام شده ام آیا این تغییر رنگ بر اثر جرم است و این تغییر رنگ برای دندان یا لثه میباشد ،لازم به ذکر است من بهداشت و دهان و دندان رو رعایت میکنم ممنون میشم پاسخگو باشید خیلی از این مسئله ناراحت هستم

تغییر رنگ دندانها دلایل مختلفی دارد. ممکن است به خاطر رنگیزه های مواد غذایی مثل چای و قهوه باشد، یا در اثر فعالیت بعضی از باکتریهای رنگیزه هایی روی دندانها تشکیل شود. تغییر رنگ میتواند به دلیل پوسیدگی دندان باشد. همچنین دندانهای که سابقه ضربه دارند نیز دچار تغییر رنگ میشوند‌. درمان هر کدام نیز متفاوت است.

من دختری 28ساله هستم و همه دندونامو کشیدم. میخواستم بپرسم برای من دندون مصنوعی خوبه یا ایمپلنت؟

سلام در صورت امکان ایمپلنت انجام دهید. ایملنت علاوه بر جایزین کردن دندانها مانع از روند تحلیل استخوان فک بعد از کشیدن دندانها میگردد.

من دختری 25ساله هستم .به علت عفونت لثه یه ماهه که همه دندونامو کشیدم. می خواستم قیمت دندان مصنوعی رو بپرسم.

ای کاش قبل از کشیدن دندانهایتان مشاوره میگرفتید. واقعا کشیدن دندانها در این سن بسیار ناراحت کننده است. قبل از اینکه به فکر قیمت دندان مصنوعی باشید این توضیح را بدهم که بعد از کشیدن دندانها استخوان فک شروع به تحلیل رفتن میکند شاید امروز شما بتوانید با یک دست دندان ظاهراً مشکل خود را حل کنید اما بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ سال بعد کلا لثه های شما صاف میشود و دست دندان کمک چندانی به شما نمیکند. بهتر است جهت جلوگیری از این اتفاق امروز اقدام کنید نه آن هنگام. هر چه دیرتر اقدام کنید هزینه های بیشتری جهت بازسازی باید پرداخت کنید. هزینه دست دندان هم بسته به نوع آن متغیر بوده بستگی دارد شما چی بخواهید.

ارتباط با کلینیک اختیاریه

جهت ارتباط با متخصصین کلینیک اختیاریه بر روی دکمه روبرو کلیک کنید .