عوارض سیگار روی پوست

عوارض سیگار روی پوست : مصرف سیگار باعث فرسایش مغز میشود و در واقع روی منطق، حافظه و یادگیری افراد اثرات سوئی می گذارد و منجر به کاهش قابلیت های شناختی می گردد. ضمن اینکه استعمال سیگار تأثیرات منفی روی پوست خواهد داشت که در ادامه به بحث پیرامون این مسئله خواهیم پرداخت.

عوارض سیگار روی پوست کلینیک اختیاریهپوست

مطالعات حاکی از این است که مصرف سیگار باعث تولید آنزیمی میشود که این آنزیم سبب شکسته شدن کلاژن پوست خواهد شد. باید گفت کلاژن، پروتئین اصلی ساختار پوست محسوب می گردد و فراوان ترین پروتئین موجود در بدن می باشد.

استعمال دخانیات مانع از رسیدن اکسیژن و سایر مواد مغذی به پوست می شود. همچنین احتمال ابتلا افراد سیگاری به مشکلات و بیماری های پوستی 2 تا 3 برابر افراد غیر سیگاری است.

ایجاد لکه های پوستی و چین و چروک، کاهش میزان جریان خون به پوست، تغییر رنگ و خشکی پوست، افتادگی و شل شدن پوست صورت از جمله عوارض سیگار روی پوست می باشند.

زخمی شدن

تنگ شدن رگهای خونی موجب می گردد که افراد سیگاری بیشتر مستعد زخمی شدن باشند. اکثر این اشخاص به این نتیجه می رسند که زخم هایشان امکان دارد دیرتر بهبود پیدا کند، این مشکل به علت کاهش جریان خون حاوی اکسیژن ایجاد می شود.

علت تغییر رنگ پوست

تغییر رنگ پوست یکی از عوارض سیگار روی پوست می باشد. در این خصوص باید گفت استعمال سیگار موجب کاهش میزان گلبولهای قرمز خون (که برای انتقال اکسیژن و مواد مغذی در سراسر بدن ضروری هستند) می شود لذا بسیاری از افراد سیگاری رنگ پریده هستند.

مو

سیگار شامل 4000 ماده شیمیایی، گازهای گوناگون و مواد سرطان زا می باشد که بعضی از آنها کشنده اند.

زمانی که فردی سیگار مصرف می کند، گاز سمی مونوکسید کربن سلولهای خونی سالم بدن را احاطه نموده و مانع از جذب مواد مغذی می شود. در حقیقت به نوعی موها دچار سوء تغذیه می شوند. سیگار اثرات سوئی روی تمامی اعضای بدن به خصوص پوست و موهای سر می گذارد.

  1. به دلیل استعمال دخانیات رنگ موها به مرور از خاکستری به سفید تغییر پیدا می کند. (تغییر رنگ موها) سایر عوارض مصرف سیگار عبارتند از: ریزش مو، نازک شدن تارهای مو و شکسته شدن موها.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.