درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی

درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی

درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی : در این مقاله به بحث پیرامون درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی پرداخته می شود. معمولاً همگی ما هر چند وقت یک بار دچار سوء هاظمه یا سایر مشکلات گوارشی می شویم. در صورتی که علائم اختلالات گوارشی مکرراً بروز کنند، مشکلات بزرگتری را ایجاد می کنند که به درمان نیاز خواهند داشت.

طب سوزنی درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی کلینیک اختیاریهمی تواند با کاهش اسید معده، تنظیم فشار مری و متعادل نمودن عملکرد اندام های گوارشی، سوزش سردل که سبب ایجاد سایر اختلالات می شود را برطرف کند. طب سوزنی چین، به عنوان یکی از روش های اولیه و ایمن در درمان بعضی از بیماری های دستگاه گوارش از جمله زخم معده، کولیت های عصبی، تهوع و استفراغ ناشی از بارداری، اسهال و یبوست بسیار موفق عمل کرده است. در این روش درمانی دردها و مشکلات در دستگاه گوارشی بیماران به طور کامل درمان می شوند.  از جمله بیماری های شایع گوارش می توان به مواردی نظیر رفلاکس معده یا سوزش سردل، عدم توازن باکتری های روده، سندرم روده تحریک پذیر، بیماری کرون، کولیت، التهاب مجاری گوارش، سرطان معده، سرطان کلون و رکتوم اشاره نمود.

باید گفت درمان بیماری های گوارشی با طب سوزنی از طریق سه مکانیسم ذیل صورت می گیرد:

  1. طب سوزنی در نوع علمی و آکادمیک خود قادر است تحرک عصب راگ را کاهش داده لذا بین سیستم اعصاب خودکار دستگاه گوارش (پاراسمپاتیک و سمپاتیک) تعادل برقرار می نماید.
  2. میزان ترشح آنزیم و اسید را در دستگاه گوارش کاهش می دهد.
  3. با آرامش دادن به بیمار، از تحریکات عصبی ناخواسته دستگاه گوارش پیشگیری می کند.

طب سوزنی با این مکانیسم ها در رفع طیف وسیعی از مشکلات و بیماری های گوارشی نقش بسزایی داشته و منجر به کاهش استفاده از داروهای مختلف و حتی قطع آن ها در برخی از بیماران خواهد شد.

نحوه عملکرد طب سوزنی در رفع مشکلات گوارشی : در درمان بیماری های گوارشی کارشناس طب سوزنی با قرار دادن سوزن های بسیار ظریف در قسمت های خاصی از بدن، تعادل از دست رفته را به دستگاه گوارش بازمی گرداند و بعد از آن بیمار با رعایت رژیم غذایی، به طور کامل بهبود پیدا می کند.

باید گفت سوزن های طب سوزنی به قطر چند تار مو می باشند و بنا بر نظر بیماران با درد چندانی همراه نیستند و هر سوزن برای هر بیمار اختصاصی است و با توجه به طول مدت و شدت بیماری طی چند جلسه درمان اثرات مفید درمانی نمایان خواهد شد.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.