ایمپلنت

یکی از شایع ترین مشکلات بشر، از بین رفتن و فساد دندان ها به دلایل مختلف است که علم پزشکی راه حل بسیار مناسبی به نام ایمپلنت را برای آن معرفی کرده است. در این شیوه پایه ای مانند پیچ که عموماً از جنس تیتانیوم است در استخوان های فک قرار داده شده و سپس تاج یا پروتز که دقیقاً شبیه دندان است بر روی آن قرار می گیرد.

 

ایمپلنت
از آنجایی که معمولاً از دست دادن دندان ها در اغلب موارد در سنین بالا اتفاق می افتد می توان با ایـمپلنت دندان دقیقاً همان کارایی را به دهان و مجموع دندان ها بازگرداند.
در این شیوه از عمل جراحی، ابتدا بیمار از نظر مناسب بودن شرایط دهانی مانند مناسب بودن فک پایین یا بالا برای کاشت، سالم بودن لثه ها از نظر آلودگی به انواع عفونت و سایر بیماری ها توسط دندانپزشک بررسی شده، نهایتاً اقدام به کاشت دندان خواهد شد.

قیمت ایمپلنت

هزینه این نوع عمل با توجه به کمی گران بودن وسایل، بالاتر از سایر خدمات دندانپزشکی ست اما می توان در زمان انجام، نسبت به تعیین دقیق قیمت با دندانپزشک مشورت و نهایتاٌ تصمیم به انجام ایـمپلنت گرفت.

نکته: بهتر است برای استفاده از این شیوه، تا 18 سالگی صبر کرد زیرا شکل و فرم استخوان های صورت تا این سن تقریباً کامل شده و پس از این سن، رشد آنچنانی نخواهند داشت به همین دلیل می توان به راحتی از ایـمپلنت دندان استفاده نمود. اگر در سنین کمتر از 18 سال برای این عمل اقدام شود، ممکن است با رشد صورت و فک، دفرمی در چهره و فک ها ایجاد شود و همچنین فشار سایر دندانها به دندانِ کاشته شده، نیاز به ترمیم اساسی را شامل شود.
بهترین زمان برای کاشت دندان با این شیوه، می تواند پس از کشیدن دندان قبلی و از 3 هفته تا 3 ماه آینده به صورت مرحله های انجام گردد.

برخی عوارض ایمپلنت

پس از انجام و استفاده از ایـمپلنت ممکن است برخی عوارض بصورت محدود و موضعی ایجاد شود:
– خونریزی به صورت محدود در ناحیه
– بی حس شدن صورت و لبها
– کبودی لب ها

مراقبت ها پس از ایمپلنت

• بصورت مرتب از دهانشویه استفاده نمایید
• سعی کنید یکی دو روز اول مسواک نزنید
• از فشار بی مورد به صورت و فک و یا تف کردن که سبب خونریزی می شود دوری کنید
• مصرف دخانیات و الکل را تا 3 الی 7 روز بعد قطع کنید
• تا 8 ساعت پس از عمل، نباید دهان خود را بشویید

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.