اهمیت شستشوی پوست

اهمیت شستشوی پوست در شب : از صبح تا شب، آلودگی‌‌ های زیادی روی پوست می ‌نشیند ضمناً علاوه بر آلودگی های محیطی، کرم ها، مواد آرایشی و محصولاتی که روزانه استفاده می نماییم هم روی پوست باقی می ماند. بدین جهت لازم است پیش از خواب صورت خود را شستشود دهید، ولی آیا مناسب ترین زمان برای پاکسازی پوست، شب پیش از خواب می باشد؟

اهمیت شستشوی پوست کلینیک اختیاریهبا توجه نوع پوست ‌تان می بایست آن را شستشو دهید و این عمل در هر زمانی از شبانه‌ روز می ‌تواند انجام شود. لذا باید صبح، ظهر و یا شب بر اساس نوع پوست نسبت به شستشو و پاکسازی آن اقدام نمایید، ولی لازم است شب و قبل از خواب حتماً با استفاده از محصولات پاک‌ کننده مناسب پوستتان، آلودگی‌ ها و مواد آرایشی را از صورت خود پاک کنید.

اهمیت شستشوی پوست های چرب: اغلب افرادیکه دارای پوست چرب هستند، حداقل روزی یک مرتبه می بایست پوست صورتشان را شستشو دهند تا چربی ‌ها با تجمع در منافذ پوست، منجر به بروز آکنه و سایر مشکلات پوستی نشود.

برای پوستهای خیلی خشک هم مناسب ترین زمان شستشوی صورت هنگام استحمام می باشد. لذا افراد میتوانند زمانی که استحمام می ‌کنند، با استفاده از شوینده های مخصوص پوست خشک یا عبور شامپو از روی صورت، پوست خود را شستشو دهند. اشخاصی که پوستشان نرمال است هم بر اساس نیاز و شرایطی که در طول روز دارند، لازم است پوست خود را شستشو دهند.

لازم به ذکر است نیازی که در فوق مطرح شد بستگی به شرایط افراد در طول روز دارد؛ باید گفت نوع کار فرد و میزان آلودگی هوا میتواند در این زمینه مؤثر باشد.

شستشوی پوست می بایست با استفاده از شوینده یا ژل های مناسب و صابون های مخصوص صورت گیرد. توصیه می شود به منظور تعیین شوینده مناسب پوستتان نزد متخصص پوست مراجعه نمایید.

افرادیکه که دارای پوست خشکی هستند می بایست از شوینده های فاقد صابون استفاده نمایند تا پوستشان خشک تر نشود.

لازم به ذکر است که پیش از خواب، حتماً مواد آرایشی را به طور کامل پاک کنید چرا که باقی ماندن آرایش روی پوست میتواند به مرور و در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلات پوستی شود.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.