میکرونیدلینگ

میکرو یعنی کوچک و نیدلینگ به معنی سوزن زدن می باشد بنابراین میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست. میکرونیدلینگ شیوه ای نوین برای رفع بیماری ها و مشکلات پوستی است.

میکرونیدلینگ کلینیک اختیاریهبا نفوذ سوزن ها به لایه درم آسیب جزئی در پوست ایجاد می شود که بدن به آن واکنش نشان می دهد و شروع به بازسازی و ترمیم آن نواحی می کند و طی این فرایند الاستین و کلاژن که دو پروتئین قوام دهنده و اصلی پوست می باشند تولید می شوند. معمولاً در این روش برای کنترل درد از کرم بی حسی موضعی استفاده می شود.

کاربردها

  • رفع خط خنده
  • کاهش چین و چروک ها
  • درمان اسکار (جای جوش و جراحت)
  • درمان سوختگی
  • درمان استرچ مارک (ترک های پوستی)
  • رفع لکه ها و تیرگی پوست

تعداد جلسات مورد نیاز و فاصله میان جلسات

فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ ۴ الی ۶ هفته می باشد که این زمان فرصتی برای ترمیم و بازسازی پوست است. تعداد جلسات جهت تحریک کلاژن و جوانسازی پوست ۳ جلسه است و برای درمان اسکار بین ۳ تا ۶ جلسه در نظر گرفته می شود. بر اساس نوع و شدت مشکل پوست افراد تعداد جلسات درمان مشخص خواهد شد. فرایند تولید کلاژن پس از درمان شروع می شود و بعد از تقریباً ۱۰ روز تغییرات به طور قابل توجهی قابل مشاهده می باشد.

عوارض میکرونیدلینگ و نکات مراقبتی

در کل می توان گفت میکرونیدلینگ یک شیوه درمانی ایمن و مطمئن می باشد که با عوارض بسیار کمی همراه است. پس از درمان پوست دچار قرمزی می شود . البته این سرخی بعد از 3 الی 6 روز به طور کامل رفع می شود. خشک شدن پوست از دیگر عوارض این روش درمانی است که بعد از طی مدتی برطرف می شود. لازم به ذکر است در دوره نقاهت از کرم های ترمیم کننده استفاده می شود. پس از درمان پوست ملتهب شده و به آفتاب یا نور خورشید حساس می شود بدین جهت باید از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده شود.

هزینه

هزینه میکرونیدلینگ بستگی به مشکل بیمار و وسعت ناحیه تحت درمان دارد. در برخی موارد شدت آسیب های پوستی بسیار شدید است و این نوع لیزر به تنهایی کافی نیست و باید در کنار آن از روش های ترکیبی نیز استفاده نمود.

در پایان باید گفت این روش درمانی را می‌توان برای همه انواع پوست با هر رنگی انجام داد. روزی که درمان صورت می گیرد، هیچ گونه لوسیون، یا مواد آرایشی و بهداشتی نباید روی ناحیه تحت درمان مصرف شود.

 

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.