دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه

دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه

دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه : تمامی خدمات دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه توسط دندانپزشکان مجرب و متخصص با  تجهیزات به روز و پیشرفته انجام می شود. دندانپزشکی را میتوان در دو قسمت دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی ترمیمی بررسی نمود. به اقداماتی که به منظور بهبود ظاهری دندانها، لثه و یا کام صورت می گیرد دندانپزشکی زیبایی گفته می شود.

دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه کلینیک اختیاریه

با این وجود بعضی از درمان های زیبایی دندان موجب افزایش سلامت دندان ها نیز می شوند. مثلاً پرکردگی های سرامیکی رنگ دندان هم ظاهری زیباتر دارند و هم نسبت به پرکردگی های فلزی، به تراشیدن مقدار کمتری از مینای دندان نیاز دارند.

ممکن است دندانپزشکی زیبایی شامل حذف یا اضافه کردن موادی از دندان باشد. هم اکنون در دندانپزشکی ترمیم و زیبایی پر طرفدارترین درمان، سفید کردن یا بلیچینگ دندان است.

مزایا

دندانپزشکی ترمیم و زیبایی نوعی سرمایه گذاری برای آینده افراد است. با افزایش سن، بسیاری از خصوصیات و ویژگی های جسمانی افراد دستخوش تغییر می شوند. با این وجود اهمیتی ندارد چند ساله هستید؛ چرا که تحقیقات حاکی از این است که لبخند افراد همواره اثرات بخشی خود را بر اطرافیان دارد. همانطور که می دانید لبخند افراد اثرات فراوانی در نخستین برخورد روی طرف مقابل خواهد داشت. باید گفت دندانپزشکی ترمیم و زیبایی ترکیبی از علم و هنر می باشد.

با اینکه یک دندانپزشک عمومی نیز قادر است بعضی از درمانهای ترمیم و زیبایی را (مثل سفید کردن و ونیر کردن) انجام دهد و با بکارگیری از ابزارهایی لبخند افراد را تغییر دهد ولی این کافی نیست؛ چرا که دندانپزشکی ترمیم و زیبایی به آموزشهای تخصصی، گذراندن تحصیلات مربوطه و درک زیبایی ساختاری صورت نیاز دارد تا نتیجه مطلوب و صحیحی از آن کسب شود.

تفاوت های دندانپزشکی زیبایی با دندانپزشکی ترمیمی: دندانپزشکی زیبایی شیوه ای برای ساختن لبخندی زیبا برای افراد است. لازم به ذکر است در برخی موارد پیش از شروع روند زیبا سازی دندان می بایست روی دندان ها اقدامات ترمیمی جزئی صورت گیرد تا آن دندان پایه ی مناسبی برای مواد دندانپزشکی زیبایی باشد؛ که در این صورت دندانپزشکی زیبایی با ترمیمی ترکیب می شود.

دندانپزشکی ترمیمی شامل مدیریت و روش هایی است که دندانپزشک جهت سالم ماندن دهان و دندان انجام می دهد. این اقدامات ترمیمی دندانپزشکی در کلینیک اختیاریه شامل قرار دادن دندان مصنوعی، ایمپلنت دندان، روکش، پرکردگی و … می باشد.

دندانپزشکان بدون نیاز به گذراندن دوره تخصصی قادرند این خدمات را انجام دهند. هدف دندانپزشکی ترمیمی بهبود عملکرد دندان و دهان و به حداکثر رساندن آن است. حال آنکه تمرکز دندانپزشکی زیبایی بیشتر روی جنبه های زیبایی دندان و دهان و به ارمغان آوردن لبخندی جذاب و زیبا برای افراد می باشد که باید گفت هر دو در یک راستا عمل می نمایند.

 

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.