دلیل گرگرفتگی در دوره یائسگی

دلیل گرگرفتگی در دوره یائسگی

دلیل گرگرفتگی در دوره یائسگی : گرگرفتگی یکی از آزار دهنده ترین و شایع ‌ترین مشکلات زنان یائسه می باشد. هشتاد درصد از خانم ها در دوران یائسگی، دچار گرگرفتگی و تعریق شبانه می شوند که از این تعداد 9 درصد علائم شدیدی دارند که بر کیفیت زندگی آنها اثرات سوئی میگذارد. گرگرفتگی میتواند زنانی که پس از شیمی درمانی یا برداشتن تخمدان ها وارد مرحله یائسگی شده اند را تحت تأثیر قرار دهد.

دلیل گرگرفتگی در دوره یائسگی کلینیک اختیاریهگرگرفتگی چیست؟ گرگرفتگی یک احساس ناگهانی از گرمای بسیار شدید در اندام فوقانی یا تمام بدن می باشد که اغلب با قرمزی گردن، صورت، پشت، سینه و بازوها بروز می کند. این وضعیت زمانی پیش می آید که عروق خونی نزدیک به سطح پوست برای خنک کردن بدن گشاد شده و باعث تعریق در فرد می شوند. بعضی از خانم ها در حین گرگرفتگی دچار لرز و تپش قلب نیز می شوند.

وقتیکه گرگرفتگی در خواب روی دهد، به عنوان تعریق شبانه شناخته می شود. ممکن است تعریق شبانه ناشی از یائسگی فرد را از خواب بیدار کند.

بیشتر بخوانید: عفونت واژن چگونه درمان می شود؟

علت گرگرفتگی در دوران یائسگی چیست؟

دلیل گرگرفتگی در دوره یائسگی کاهش هورمون استروژن در بدن می باشد. در یک خانم در سنین باروری در حالت عادی هورمون استروژن از تخمدان ها ترشح می گردد. در زنان یائسه که تخمدان ها از کار می افتند سطح این هورمون در بدن کمتر می شود و علائم یائسگی بروز می کند.

درمان گرگرفتگی

گرگرفتگی در دوره یائسگی با مصرف هورمون استروژن درمان می شود. مصرف این دارو می بایست تحت نظر پزشک متخصص زنان بوده و پیش از آن بررسی ها و آزمایش های مور نیاز جهت حصول اطمینان از سلامت عمومی بدن و نداشتن بیماریهای خاص نظیر سرطان رحم و سینه انجام شده باشد.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.