درمان سردرد با طب سوزنی

درمان سردرد با طب سوزنی

درمان سردرد با طب سوزنی : در این مقاله به بحث پیرامون درمان سردرد با طب سوزنی پرداخته می شود.

درمان سردرد با طب سوزنی کلینیک اختیاریهسردرد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که همه افراد به صورت روزانه از آن شکایت می ‌کنند. بعضی از افراد در دوره خاصی از زندگی خود دچار سردردهای شدید می شوند و گروهی دیگر از سردردهای گاه و بی‌گاه در عذاب هستند. هر شخصی ممکن است دچار سردرد شود و اصلاً فرقی ندارد که چه جنسیتی، سنی و نژادی داشته باشد.

سردرد عصبی: طب سوزنی برای بیمارانی که به سردرد عصبی مبتلا هستند بسیار مفید است و در کاهش درد تأثیرات فراوانی دارد. باید گفت در این عارضه، بیمار بعد از بهبودی و درمان سردرد عصبی می بایست در جهت تقویت عضلات گردن اقدام نماید تا احتمال ایجاد چنین سردردهایی را به حداقل برساند.

لازم به ذکر است به غیر از سردردهای عصبی که به دلیل درگیری عضلانی ایجاد می شوند و به درمان با طب سوزنی بسیار خوب پاسخ می دهند، سردردهای میگرنی نیز به این روش به خوبی جواب می دهد.

عملکرد طب سوزنی در رفع میگرن: در سال های گذشته تأثیرات  طب سوزنی بر درمان سردردهای میگرنی به اثبات رسیده است.  طب سوزنی، روشی بدون عوارض و بدون خطر می باشد که هیچ عارضه جانبی و هیچ مورد مضری برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

از دیدگاه علمی نیز ثابت شده که طب سوزنی با تحریک اعصاب بعضی بافتها و عضلات، منجر به ترشح آندورفین شده و باعث تغییراتی در فرایند ایجاد درد در مغز و نخاع می شود. ضمن اینکه طب سوزنی با ایجاد تغییراتی در سیستم ایمنی بدن، ترشح فاکتورهای تنظیم کننده را تقویت می نماید لذا میزان التهابات در بدن کاهش پیدا می کند.

طب سوزنی بر میزان سروتوئین مغز نیز اثرگذار است و این امر سبب کاهش شروع سردردهای میگرنی می شود. درمان سردرد با طب سوزنی به قدری رضایت بخش بوده که هم اکنون در کلینیک ها با بیماران بسیاری برخورد می کنیم که پس از انجام جلسات طب سوزنی دیگر از داروهای شیمیایی استفاده نکرده و سردردهای بسیار کمتری را در زندگی خود تجربه می کنند.

 

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.