درمان بی خوابی با طب سوزنی

درمان بی خوابی با طب سوزنی

درمان بی خوابی با طب سوزنی : در این مقاله در رابطه با درمان بی خوابی با طب سوزنی توضیحاتی ارائه می شود.

درمان بی خوابی با طب سوزنی کلینیک اختیاریهبهبود کیفیت زندگی با طب سوزنی : هم اکنون طب سوزنی طرفداران بسیاری در کشورهای گوناگون امریکایی، آسیایی و اروپایی دارد. بسیاری از افراد در سراسر جهان جدا از تسکین و رفع دردهایشان از این روش برای پیشگیری از ابتلا به اختلالات و بیماری ها استفاده می نمایند. حتی برخی افراد این روش را برای بهبود کیفیت زندگی، رفع استرس، تندرستی و افزایش آرامش خود به کار می برند. این طب با تنظیم میزان انرژی در کانال های انرژی در بدن به غیر از غذا رسانی و خون رسانی برابر به سلول ها و قسمت های گوناگون بدن انرژی مناسبی را به سلول ها و نواحی مختلف بدن ارسال می نماید و در نتیجه با تقویت سلسله اعصاب مرکزی و محیطی افراد مقاومت و توان بدنی افراد را افزایش می دهد.

رفع بی خوابی : درمان با طب سوزنی منجر به ترشح هورمون های آرامش بخش و کنترل استرس و اضطراب در بیمار می گردد. در این مرحله کسانی که برای درمان اختلال های ناشی از خواب و بی خوابی خود از داروهای شیمیایی استفاده می کنند می توانند با مشورت پزشک خود میزان مصرف این داروها را کاهش دهند. درمان بی خوابی با طب سوزنی موجب می گردد فرد با کاهش مصرف داروهای شیمیایی عوارض کمتری را تجربه کند و تنها با کمک یک شیوه درمانی طبیعی جهت بهبود اختلالات بی خوابی اقدام نماید.

نحوه عملکرد طب سوزنی : این روش درمانی از دیرباز به عنوان یک شیوه تسکین بخش و آرامش دهنده در میان درمانگران روشهای طبیعی شناخته شده است. درمانگران در این طب با استفاده از سوزن های مخصوص خود قسمت های ویژه از بدن را تحریک کرده و بدین ترتیب به تنظیم هورمون های درونی بدن و سلسله عصبی کمک شایانی می کنند. باید گفت این اقدامات در کنار تنظیم جریان خون و جریان گردش انرژی در بدن روی می دهد. درمانگر از طریق سوزن هایی که به قسمت های خاصی از بدن می زند مردین ها و کانال های انرژی مربوط به مغز و قلب را تقویت نموده و علاوه بر افزایش و تنظیم میزان گردش خون و اثرگذاری بر نواحی مربوط به استرس بیمار کمک می کند و در عین حال اختلالات ناشی از خواب را نیز کنترل کرده و بهبود می دهد. این اقدام با آزاد سازی هورمون های شبه مورفین در مغز و سلسله اعصاب روی می دهد و نهایتاً به بهبود کیفیت خواب بیماران منتهی می گردد.

روش های پیشگیری از بی خوابی : لازم به ذکر است رعایت نکاتی ساده در زمان خواب اثرات بسزایی بر چگونگی و کیفیت خواب دارد. به عنوان نمونه تاریک کردن اتاق خواب، داشتن تخت خوابی پاکیزه و مناسب، گرفتن دوش آب گرم پیش از خواب، آرام بودن فضای خانه، استفاده از غذای سبک و مختصر در وعده شام، نوشیدن یک لیوان شیر گرم، عدم مرور مشکلات و فشارهای روزانه و حفظ آرامش از جمله عواملی است که افراد را به داشتن خوابی آسوده و آرام کمک می کند. توصیه می شود در زمان خواب از تماشای تلویزیون به ویژه دیدن فیلم های درام و هیجان انگیز پرهیز نمایید.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.