اصلاح طرح لبخند

شاید برای برخی افراد پیش آمده که در زمان خندیدن و لبخند زدن احساس کنند که لبخند آنها آنچنان هم که تصور می کنند زیبا نیست. حال، این عدم زیبایی لبخند می تواند علل مختلفی داشته باشد که پزشک برای اصلاح طرح لبخند در جهت ترمیم آن موارد اقدام می کند.

 

 

اصلاح طرح لبخند
مواردی که می تواند منجر به اصـلاح طرح لبخنـد گردد را می توان چند عامل زیر دانست:
– بزرگ بودن دندان ها
– زرد بودن دندان ها
– به هم ریختگی و نامنظم بودن دندان ها
این سه عامل، مهم ترین عوامل بر هم زننده زیبایی لبخند در تمامی انسان ها هستند که حتی گاهی سبب عدم خندیدن در بسیاری افراد می شوند. در چنین شرایطی ست که اصلاح طـرح لبخنـد می تواند در جهت رفع این مشکلات گام بردارد.

رعایت موارد بسیار مهم در اصلاح طرح لبخند

برای انجام این اصلاحات و ایجاد لبخندی مناسب برای فرد می بایستی از قوانین و اصول مهمی پیروی کرد تا نتیجه عمل، موفقیت آمیز و رضایت آمیز باشد. از مهم ترین عوامل می توان به چند نکته زیر اشاره نمود:
– توجه به عدم پوسیدگی در دندان ها: یکی از لازمه های اصلاح طـرح لبخنـد سفید کردن دندان هاست. برای این کار می بایستی دندان ها بدون پوسیدگی باشند و چنانچه به این موضوع دقت نشود می تواند مشکل آفرین باشد.
– توجه به نسبت طول و عرض دندان: بهترین لبخند همانی ست که تناسب خوبی بین لب ها و اندازه دندان ها (طول و عرض آنها) وجود داشته باشد این تناسب طلایی را بایستی رعایت و حفظ نمود.
– روکش کردن دندان ها: از مهم ترین موارد، رعایت نکات قبل از روکش کردن دندان ها برای اصلاح طرح لبخند است زیرا برخی دندان ها به دلیل سیاه بودن و زرد بود می بایستی روکش شوند در نتیجه می بایستی ابتدا نسبت به تمیز کردن اقدام و سپس مرحله نهایی انجام شود.
– هماهنگ بودن خطوط لثه ای: برای زیباتر بودن لبخند هر فردی، بهتر است که خطوط لثه هم راستا و قرینه باشد. به این شیوه می توان در کنار سایر مراحل، بهترین فرم لبخند در صورت فرد را ایجاد نمود.
– باندینگ دندانی مناسب: از جمله شیوه های مناسب برای ایجاد طرح لبخند مناسب در افراد است. در این شیوه بهتر است ابتدا نسبت به انواع فاصله بین دندانی توجه دقیق شده تا بتوان بهترین باندینگ دندانی را برای فرد در جهت پر کردن فواصل غیرطبیعی دندان ها انجام داد.
– …
توجه به این موارد و نکات مهم می تواند بهترین اصلاح طرح لبخند را برای بیمار و پزشک، همراه داشته باشد.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.