استرس در طول شیوع ویروس کرونا

استرس در طول شیوع ویروس کرونا

در این مقاله در خصوص روشهای رفع استرس در طول شیوع ویروس کرونا اطلاعاتی در اختیارتان قرار داده می شود.

استرس در طول شیوع ویروس کرونا کلینیک اختیاریهتوصیه می شود در خانه بمانید و از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید؛ یعنی خواب کافی، برنامه غذایی مناسب، تماس با خانواده و آشنایان خود در منزل یا از طریق تلفن و فضای مجازی و همچنین انجام حرکات ورزشی

باید گفت در این شرایط احساس ناراحتی و غم، سردرگمی، استرس، اضطراب، عصبانیت یا ترس کاملاً طبیعی است؛ لذا حرف زدن با یک شخص مورد اعتماد میتواند به شما کمک شایانی کند. توصیه می شود با دوستان و خانواده خود در تماس باشید.

چنانچه احساس آشفتگی یا نگرانی میکنید؛ سعی کنید وقتی را که خود و خانواده تان صرف گوش کردن به اخبار غمگین و ناراحت کننده در خصوص این مشکل میکنید، کاش دهید.

به منظور مقابله با احساسات ناخوشایند و منفی خود به هیچ وجه سیگار، نوشیدنی های الکلی و یا چیزهایی از این دست مصرف نکنید. چنانچه احساس درماندگی میکنید و در عذاب هستید حتماً نزد یک مشاور مراجعه کنید.

به گذشته رجوع نمایید به منظور مقابله با موقعیتهای استرس زا از چه مهارتهایی استفاده می کردید؟ گوش کردن به یک موسیقی آرامش بخش، مدیتیشن یا حرکات یوگا؟ کمافی السابق جهت کاهش استرس خود از این مهارت ها استفاده نمایید.

روشهای رفع استرس کودکان در طول شیوع بیماری کووید-19

کودکان به روش های کاملاً متفاوتی به این شرایط بحرانی واکنش نشان میدهند؛ مثلاً انزوا و گوشه نشینی، اضطراب، آشفتگی و خشم، شب ادراری و وابستگی بیش از حد. توصیه می شود در برابر واکنشهای متفاوت کودک خود یک شیوه حمایتی در پیش بگیرید. به درد و دل و نگرانی های فرزند خود گوش کنید و بیشتر از گذشته به وی عشق بورزید.

لازم است کودکان حتی الامکان کنار والدین و خانواده خود باشند. بچه ها را به هیچ وجه از والدینشان جدا نکنید؛ چنانچه این جدایی اجتناب ناپذیر باشد، توصیه می شود تماس خود را با آنان به وسیله تلفن یا حضور فیزیکی قطع نکنید.

زمان بیشتری را صرف فرزندان خود کنید. با آن ها با مهربانی حرف بزنید و به آن ها اطمینان خاطر دهید. بهتر است در حد امکان با آنها بازی کنید و آرامش برای آنها خلق کنید.

به آنان توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است؛ در خصوص نحوه حفاظت از خود در برابر ویروس اطلاعات جامعی در اختیارشان بگذارید. در حضور آنها از گفتن حرف هایی که آنها را بترساند و نگران کند، اجتناب نمایید. حتما کلماتی را به کار ببرید که درک آن ها برای کودکان با توجه به گروه سنی شان امکانپذیر باشد.

 

کلینیک اختیاریه

گوش و حلق و بینی _ چشم پزشکی _ دندانپزشکی _ پوست و زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.